FA
en
fa

تابلو اصلاح ضریب توانتابلوبرق اصلاح ضریب توان (تابلو بانک خازن)

 

تابلوبرق بانک خازن نیاز هر کارخانه:


نظر به افزایش روز افزون بارهای القایی در سایت های صنعتی، کارخانه جات، مراکز اداری و تجاری و ساختمان های متوسط و بلند مرتبه مسکونی و متعاقبا افزایش اشغال ظرفیت تولید بواسطه این حجم عظیم از بارهای پس فاز از سویی و تدوین ضرایب جریمه برای مصرف کنندگان مسکونی، تجاری و صنعتی توسط قانون گزار ذیصلاح از سوی دیگر لذا اماکن، مراکز و سایت های مذکور ملزم به نصب تابلوهای بانک خازنی خواهند بود. 

توانمندی های پرتو تابلو در ساخت تابلو برق اصلاح ضریب توان:


شرکت پرتو تابلو از سال 1380 با اهداف بهبود ضریب توان جذب شده از شبکه و کاهش جریمه های ناشی از پس فازی مصرف اقدام به ساخت تابلوهای بانک خازنی با کیفیت بسیار بالا برای مشتریان خود نمود. این تابلوها در انواع تابلوهای بانک خازنی بارانی با قابلیت نصب در فضای باز همچنین انواع تابلوهای دیواری و توکار و تابلوهای ایستاده بانک خازنی *
همچنین از سال 1398 خط تولید خازن های خشک سایز های 5 تا 50 کیلووار با پکینگ مورد نظر و مورد نیاز مشتری در این شرکت آغاز گردید تا ارائه محصولات با کیفیت و تحت گارانتی 2 ساله به انضمام خدمات پس از فروش به سهولت در اختیار مشتریان قرار گیرد. یکی از اهداف مهم ساخت و تولید خازن به لحاظ امور فنی ساخت تابلوهای بانک خازنی بهینه سازی جانمایی و فضای تابلو در سایز های مختلف بر اساس نیازهای هر تابلو و الزامات استانداردی است. لذا در هر پروژه بسته به شرایط تابلو ، فضای جانمایی ، نوع تابلو و محل نصب آن و هارمونی بدنه تابلو، پکینگ خازن ها از نظر سایز، محفظه بندی و رنگ بندی متفاوت بوده، خط تولید خازن بر اساس مستندات لازم از واحد برنامه ریزی و کنترل پروژه ساخت و پکینگ خازن ها رو انجام می دهد. 


یکی از موارد مهم که در استانداردهای کارخانه ای خط تولید خازن شرکت پرتو تابلو نیز همواره رعایت می گردد، نصب پلاک مشخصات بر روی هر خازن می باشد. از مهمترین مشخصات مندرج بر پلاک هر پک خازن می توان به نحوه اتصال و سربندی خازن ها شامل بدون نول (اتصال مثلث) یا با نول (اتصال ستاره)، حداقل و حداکثر دمای کاری، ظرفیت خازنی بر حسب کیلووار، ولتاژ کاری و سال ساخت اشاره نمود. در این صورت بهره برداران تابلوهای بانک خازنی شرکت پرتو تابلو بر اساس مشخصات پلاک خازن ها اقدام به رعایت دستور العمل های نگهداری، تست های دوره ای و تعویض به موقع خازن ها خواهند نمود. این مسئله از بروز مسائلی چون کاهش کارایی خازن، افزایش بیش از حد دمای خازن ها و جلوگیری از ترکیدگی یا دیگر مشکلات ایمنی می نماید. 

 

طراحی و ساخت تابلو اصلاح ضریب توان همگام با نیاز شما:


نظر به فعالیت نیروهای متخصص در بخش بازرگانی شرکت پرتو تابلو، بر اساس درخواست مشتریان در تابلوبرق های خازنی ساخت خود از خازن های تولید کنندگان معتبر اروپایی و آسیایی استفاده می نماید. خط تولید خازن و بازرگانی توانمند زمینه انجام با کیفیت پروژه های ریومپ و جایگزینی تابلوهای خازنی با هر فضا و شرایطی از تابلوهای موجود مشتریان را برای شرکت پرتو تابلو میسر نموده است. 
واحد طراحی و مهندسی شرکت پرتو تابلو از نقاط قوت شرکت پرتو تابلو است که علاوه بر طراحی مدارات کاربردی متعدد از جمله مد دستی-اتوماتیک با رله های ایزوله کننده حالت ها و تامین نقشه های حرفه ای بر اساس انواع رگولاتورهای شش پله و دوازه ده پله در برندهای مختلف ، تنظیمات و راه اندازی تابلوهای بانک خازنی را در محل کارخانه انجام داده در راستای آموزش کامل نکات بهره برداری از انواع تابلوهای بانک خازنی به مشتریان فیلم های آموزشی از هر پنل تهیه و به صورت فایل بهمراه نقشه ها و مستندات تابلو در اختیار مشتری قرار می دهد.  همچنین در اغلب تابلوهای بانک خازنی از نمایشگر ضریب توان آنالوگ یا عقربه ای استفاده می نماید تا علاوه بر نمایش قابل حس تغییرات ضریب توان، کالیبره کردن کنترلر ها و رگولاتورهای خازنی نیز قابل انجام باشد. همچنین در فرآیند راه اندازی تابلو در محل کارخانه از قابلیت تشخیص پله ها توسط رگولاتورهای با قابلیت خود-شناسایی استفاده می نماید تا پلاک نصب شده بر هر خازن با مقدار واقعی ظرفیت آن مقایسه  و صحت سنجی گردد. 


شرکت پرتو تابلو در ساخت تابلوی بانک خازنی به طراحی سیستم های جانی و با اهمیتی چون سیستم هبمندی بدنه ها و هادی های غیر عملیاتی و سیستم کولینگ و کنترل دما و رطوبت اهمیت ویژه می دهد تا از بروز مشکلات متعدد دمایی، بروز آرک بواسطه کاهش فواصل خزشی و هوایی با ورود گرد و غبار و رطوبت و افزایش ولتاژ های ناشی از امواج سرج ممانعت نماید. در این تابلو ها در سطح LV از کیلدهای کامپکت یا هوایی و کلید-فیوزها به منظور تامین حفاظت پنل در برابر اتصال کوتاه و جریان های هجومی استفاده می نماید. همچنین در کلیه تابلوهای بانک خازنی به منظور ممانعت از برخورد ناخواسته نفرات با قسمت های برقدار از انواع صفحات روبند پلکسی گلاس، فایبر گلاس و فلزی رنگ شده بر حسب نیاز استفاده می نماید. 

کد فایل توضیحات :        TP-0104-002        

29/04/1401

 

آدرس: اصفهان،فلکه احمد آباد،ابتدای جی،جنب بانک ملت

تلفن های دفتر فروش:03138783379 - 03138783380 - 03138783381

همراه:09136003007

آدرس کارخانه:جاده اصفهان نائین،مقابل پایانه باربری شرق اصفهان

DESIGNED BY AIO CODERS